Skip to content Skip to footer

Bilgilendirme


Yamaç Paraşütü SIV (Simulation d’Incident en Vol) kursu, yamaç paraşütü pilotlarına uçuş sırasında meydana gelebilecek potansiyel olarak tehlikeli durumları nasıl yöneteceklerini ve bunlardan nasıl kurtulacaklarını öğretmek için tasarlanmış gelişmiş bir eğitim programıdır. Bu durumlar stall’ları, çökmeleri ve dönüşleri içerebilir.

Bir SIV kursu sırasında, pilotlar tipik olarak, nitelikli bir SIV eğitmeninin rehberliğinde manevraları güvenli bir şekilde uygulayabilecekleri bir gölün üstü gibi uygun bir uçuş konumuna götürülür. Eğitmen, pilota her manevra boyunca rehberlik etmek için radyo iletişimini kullanacak ve pilotun her durumu nasıl yöneteceğini ve kurtaracağını öğrenmesine yardımcı olmak için geri bildirim ve talimat sağlayacaktır.

Kurs tipik olarak hem teorik hem de pratik bileşenleri içerir; pilotlar havada uygulamadan önce farklı manevraların fiziğini ve dinamiklerini öğrenir. Kursa bağlı olarak pilotlar, akro uçuş ve gelişmiş kanat kontrol teknikleri gibi ileri düzey konuları da öğrenebilirler.

Genel olarak, bir SIV kursu, deneyimli yamaç paraşütü pilotlarının becerilerini geliştirmeleri ve daha güvenli ve emniyetli pilotlar olmaları için mükemmel bir yol olabilir. Ancak, SIV eğitiminin fiziksel ve zihinsel olarak zorlayıcı olabileceğini ve pilotların bu tür bir eğitimi yalnızca yeterli deneyime sahip olmaları ve fiziksel olarak iyi durumda olmaları durumunda denemeleri gerektiğini unutmamak önemlidir. Ek olarak, deneyimli eğitmenler ve modern ekipman ile saygın bir SIV eğitim sağlayıcısı seçmek önemlidir.

Teorik Eğitim


• Stabil olmayan durumlar ve recover teknikleri
• Acil irtifa kaybetme yöntemleri
• İleri Seviye Pilotaj Teknikleri
• Yedek açma teknigi

Eğitim Görevleri

Stabil olmayan tüm durumlara karşı eğitmen pilotunuz sizi 5 günlük bir program ile ( yeterliliğe göre daha kısa veya uzun sürebilir) günlük 3 uçuşunuzla tüm antrenmanınızı oluşturacaktır. Öncesinde alacağınız teorik eğitim ile tamamlamanız gereken görevlerin kapsamını , eksiklerinizi ve dikkat etmeniz noktaları kavrayacaksınız. 

Güvenlik Önlemleri

Güvenliğiniz açısından kontrol edilmiş yedekler ve yedek kullanım eğitimi SIV kursunuzun esas noktasıdır. Ölüdeniz kıyısında bekleyen speedboat ile olası her duruma karşı güvenlik önlemlerimiz alınacaktır. 

Gerekli Olanlar

1-Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

2- Adli sicil kaydı kursun başlamasından en fazla 6 ay önce alınmış olmalıdır, 18 yaşının altındaki  kişilerden alınmaz. (16 yaş ve üzeri veli izin dilekçesi yazdırabilirler)

3- Kan grubu belgesi, (Ehliyet/Nüfus Cüzdanı üzerinde belirtilmiş ise yeterlidir.

4-Öğrenim durum belgesi

5-Taahhütname, 18 yaşını doldurmamış olanlar için ayrıca velisinden imzalı ve noter onaylı muvafakatname belgesi getirirler.

6-Son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf. Uçuş kaza sigortası ya da sigorta bedelini ilgili hesaba yatırdığına ilişkin banka dekontu,

7-Aile hekimliğinden Yamaç paraşüt Sporu Yapabilir ibareli rapor almış olmak. Sorumlu öğretmen gerekli görmesi halinde Tam teşekküllü bir hastaneden “Uçuş ve Atlayışa Elverişlidir” ibareli heyet raporu talep edebilir.

8-En az 20 saatlik bir uçuş deneyimine sahip olmak şarttır! 


Mail Us

Drop a Line

    Translate »
    × <